Gayrimenkul Franchise Kimler Alabilir

Gayrimenkul Franchise Kimler Alabilir

Franchise almak bir yatırımcı veya gayrimenkul sektörüne girmek isteyenler için çok büyük bir fırsat olmaktadır. Çünkü kendiniz bir emlak ofisi açtığınızda ve geliştirdiğinizde. Diyelim ki bütün masrafları hallettiniz, reklamları ofis masrafları çalıştığınız personellerin eğitimleri ve isim duyurmak için her şeyi yaptığınızı farz ediyoruz. Yine de büyümeniz bir yere kadar olmaktadır. Bu sektörde yıllardır hatta onlarca yıllardır var olan ve bu gayrimenkul fırsatları, sektörde çok uzun süredir lider olan ve bütün işleri onların hallettiği bir sektöründe büyümeniz bir yere kadar olacaktır. Tek başınıza çok büyüyüp bu şirketlere kafa tutmanız imkansızdır. Bu yüzden sizi franchise almaya davet ediyoruz. Franchise aldığınızda, bu franchise almanın birçok avantajı ile karşılaşırsınız. Kısaca özetleyecek olursak işinizi büyütme reklam eğitim bütün işlerinizi halletmeniz uzun bir süre almaktadır, tabi bu durum eğer kendiniz bireysel olarak gayrimenkul danışmanlığı ofisi açtığınızda olmaktadır. Diğer türlü franchise alarak bu aşamaları hızlı bir şekilde geçmiş olursunuz ve kendinizi direk işin içerisinde bulursunuz. Franchise fırsatları değerlendirmek için bir köşede sizi beklemektedir.

 Franchise fırsatları ile işinizi kurmak istiyorsanız bunun belirli şartları bulunmaktadır. Bayilik almak olarak geçen franchise sisteminin, aldığınız firmaya göre şartları değişmektedir. Örnek verecek olursak Coldwell Bankerden franchise almanız için;

  • Bayilik bedeli bölgeden bölgeye değişiklik göstermekle birlikte 20.000 dolar ve 30.000 dolar arasında değişiklik göstermektedir.
  • Yatırım gücü yeterli olan kişilere bayilik vermektedir.
  • Bayilik sözleşmesi 5 yıl olacaktır. Şartlara uygunluk durumunda yenilenme yapılmaktadır.
  • Bayilik olarak düşünülen ofis Coldwell banker konseptine göre düzenlenmektedir. Dekorasyon maliyeti ortalama 50.000 TL’dir.

Dediğimiz gibi bayilik şartları firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Franchise alacağınız firmanın şartlarını sağladığınız sürece sizde franchise alabilirsiniz.